Bakan`ın Mesajı

Denizcilik Müsteşarlığı Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürü olarak hizmet ettiğim Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na 65. Hükümet’te Bakan olarak görevlendirilmiş bulunuyorum.

Öncelikle 65. Hükümetin ülkemiz ve milletimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyor, devraldığım sorumluluğun önemini ve ağırlığını çok iyi bildiğimi belirtmek istiyorum.

Bakanlığımız uhdesinde çalıştığım süre zarfında dönemin bakanı ve şimdiki başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın önderliğinde sizlerle birlikte büyük bir özveriyle çalışarak Türkiye’ye ulaştırma ve iletişim alanında çağ atlatan nice projede emek verdik. Dünyanın gıptayla baktığı projeleri birlikte başlattık, hayata geçirdik.

Hiç şüphesiz ulaşım ve iletişime yapılan her yatırım; ekonomiyi, ticari ilişkileri, sosyal ve kültürel hayatı, eğitimi, sağlığı, günlük yaşam pratiklerimizi derinden etkilemektedir.

Ekonominin can damarları olan ulaştırma ve lojistik altyapılarının gelişimine ve bu sayede ülkemizin rekabetçiliğinin artırılmasına, 2023 hedeflerimize ve ötesine yürüyüşümüz güçlü ve kararlı bir şekilde devam edecektir.

Bugün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı olarak yeni bir döneme daha başlıyoruz.

Bu dönem bizim için, mevcut projeleri bitireceğimiz, yeni projeleri hayata geçireceğimiz; devraldığımız bayrağı en iyi şekilde taşıyacağımız bir dönem olacaktır.

Temel unsuru insan ve insana hizmet olan düsturumuzdan taviz vermeyeceğiz.

Sürdürülebilir kalkınmanın temel taşının sürdürülebilir ulaştırma ve iletişim politikaları olduğunun bilinciyle bundan önceki yıllarda olduğu gibi hizmet kalitemizi daima artırarak; Türkiye'nin gelişimi, toplumun kalkınması ve ülkemizin başta 2023 vizyonu olmak üzere 2053 ve 2071 yılı hedeflerine ulaşmasında gerekli her türlü gayret ve kararlılığı göstermeye devam edeceğiz.

Türkiye son 14 yılda ulaşım ve iletişim alanında çıtayı dünya standartları seviyesine çıkarmıştır.

Bakanlığımızın bu başarısını sürdürmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yüz bini aşkın mesai arkadaşımızın özverili ve gayretli çalışmalarının aynen devam edeceğinden hiç şüphem yoktur.

Ülkemizin yapımı devam eden vizyon projelerini aksatmadan belirlenen zamanda bitirmek ve yeni projelerimizi hayata geçirmek bizim en önemli görevimizdir.

Yeni dönemde de yoğun bir tempo ile çalışarak milletimizin ihtiyaç duyduğu ulaşım ve iletişim yatırımlarına devam edeceğiz.

Bütün bunları gerçekleştirmek için, bakanlığımız çalışanlarının kurumsal kültür bilinci ve yüksek çalışma azimlerinin olduğunu biliyor, milletimize saygılarımı sunuyorum.

 

Ahmet ARSLAN

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı